Sbor přijímá nové členy! Kontaktujte nás na tomto blogu, facebooku nebo přijďte na některou z našich zkoušek, které se konají vždy v úterý v 18:00 v budově Slezské univerzity na Olbrichově ulici 25.

______________________________________________________________________________________________________

Květen 2015

Studentům začalo zkouškové a nám sboristům měsíce plné koncertů a vystoupení

25. května 2015 v 21:24 Koncerty
Po odpočinkovém dubnu, kdy jsme se věnovali jen zkoušení, zde máme dva poměrně nabité měsíce.

Květen byl a je ve znamení významných událostí spojených s univerzitou. 14. května jsme se zúčastnili úžasné akce k 25. Výročí Institutu tvůrčí fotografie a zároveň Filozoficko-přírodovědecké fakulty, kde jsme zpěvem zpestřili vernisáž absolventů/posluchačů ITF. Více o celé události si můžete přečíst zde.
Zítra, 26. května, vystoupíme na slavnostní inauguraci rektora, doc. Pavla Tuleji, jemuž jsme měli tu čest zazpívat již při jeho inauguraci do funkce děkana Obchodně-podnikatelské fakulty.

Velký samostatný koncert se uskuteční v neděli 7. června v 15:00 v kostele sv. Petra a Pavla v Hradci nad Moravicí, kde si místní obyvatelé připomenou 1050. výročí křesťanství, jež je spojeno s údajným setkáním svatebních průvodů polského knížete Měška a Doubravky, dcery českého knížete Boleslava I., na území města v roce 965.


Dne 15. června vystoupíme opět na univerzitní půdě, a to v rámci slavnostního vyřazování absolventů univerzity třetího věku.

Než nám začnou sborové prázdniny, stihneme se (pomalu již tradičně) zapojit do celorepublikové muzejní noci.
V rámci Slezské muzejní noci 19. června budeme mít tu čest vystupovat přímo v historické budově Slezského zemského muzea, kde během dvou vstupů (v 18:00 a 20:00) obohatíme návštěvníkům vizuální a didaktický zážitek z nejstaršího muzea ve střední Evropě o zvukovou složku:) Na vystoupení se velmi těšíme, neboť sbor v muzeu nevystupoval již bezmála šest let, což znamená, že pro mnohé členy to bude v této krásné budově premiéra.