Sbor přijímá nové členy! Kontaktujte nás na tomto blogu, facebooku nebo přijďte na některou z našich zkoušek, které se konají vždy v úterý v 18:00 v budově Slezské univerzity na Olbrichově ulici 25.

______________________________________________________________________________________________________

MY & BERNARDINI

28. září 2014 v 8:37
Tento článek je především pozvánkou na koncert, který se uskuteční v neděli 5. října v 17:00 v bývalém kostele sv. Václava. Tentokrát zazpíváme se spřáteleným sborem BERNARDINI, jehož vystoupení si rozhodně nenechte ujít, ať už kvůli vysoké kvalitě sboru, či jeho velmi posluchačsky vstřícnému repertoáru, jenž mimo klasiky či velmi svěžího podání lidovek zahrnuje také populární a filmové písně.

Se sborem jsme se potkali v rámci příhraničního projektu Wokalnyj dialog v Rybniku v roce 2012 (více si můžete přečíst na blogu zde a zde) a hned jsme si padli do noty. Proto jsme se také rozhodli ve spolupráci pokračovat i po skončení festivalu v Rybniku a následovala pozvánka na společný koncert v Břidličné, kde jsou BERNADINI na domácí půdě. Zaplněný kostel ukázal, že pro místní je každé jejich vystoupení velkou událostí, na kterou se opravdu vyplatí přijít. Ostatně, sami jsme byli z jejich zpěvu nadšení, zatímco tóny Morriconeho Mise Vás v jejich podání vynesou do nebes, o chvíli později máte chuť roztančit se v kostele při energické skladbě z Sestry v akci.

V neděli tedy přivítáme sbor BERNARDINI na domácí půdě my a doufáme, že jim naše publikum vykouzlí stejně vstřícnou atmosféru, jakou jsme zažili v Břidličné. Koncert se připravoval velmi dlouho z důvodu velké vytíženosti sboru BERNARDINI, proto přijďte, jelikož nevíme, kdy se nám naskytne další příležitost společného vystoupení, navíc v tak nádherném prostředí.
Bývalý kostel sv. Václava je pro sborová vystoupení skvělým prostorem (z Tattoo Sessio Silesia , foto: Jan Motyčka)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama