Sbor přijímá nové členy! Kontaktujte nás na tomto blogu, facebooku nebo přijďte na některou z našich zkoušek, které se konají vždy v úterý v 18:00 v budově Slezské univerzity na Olbrichově ulici 25.

______________________________________________________________________________________________________

Září 2014

MY & BERNARDINI

28. září 2014 v 8:37
Tento článek je především pozvánkou na koncert, který se uskuteční v neděli 5. října v 17:00 v bývalém kostele sv. Václava. Tentokrát zazpíváme se spřáteleným sborem BERNARDINI, jehož vystoupení si rozhodně nenechte ujít, ať už kvůli vysoké kvalitě sboru, či jeho velmi posluchačsky vstřícnému repertoáru, jenž mimo klasiky či velmi svěžího podání lidovek zahrnuje také populární a filmové písně.

Se sborem jsme se potkali v rámci příhraničního projektu Wokalnyj dialog v Rybniku v roce 2012 (více si můžete přečíst na blogu zde a zde) a hned jsme si padli do noty. Proto jsme se také rozhodli ve spolupráci pokračovat i po skončení festivalu v Rybniku a následovala pozvánka na společný koncert v Břidličné, kde jsou BERNADINI na domácí půdě. Zaplněný kostel ukázal, že pro místní je každé jejich vystoupení velkou událostí, na kterou se opravdu vyplatí přijít. Ostatně, sami jsme byli z jejich zpěvu nadšení, zatímco tóny Morriconeho Mise Vás v jejich podání vynesou do nebes, o chvíli později máte chuť roztančit se v kostele při energické skladbě z Sestry v akci.

V neděli tedy přivítáme sbor BERNARDINI na domácí půdě my a doufáme, že jim naše publikum vykouzlí stejně vstřícnou atmosféru, jakou jsme zažili v Břidličné. Koncert se připravoval velmi dlouho z důvodu velké vytíženosti sboru BERNARDINI, proto přijďte, jelikož nevíme, kdy se nám naskytne další příležitost společného vystoupení, navíc v tak nádherném prostředí.
Bývalý kostel sv. Václava je pro sborová vystoupení skvělým prostorem (z Tattoo Sessio Silesia , foto: Jan Motyčka)


Startujeme

17. září 2014 v 21:44
Už je to tady, semestr startuje!
A s ním i vystoupení a zkoušky, všechno co patří k sborovému životu. Je fakt, že zkoušky nám začaly již minulé úterý, v září nás totiž čeká několik koncertů.
Poměrně překvapivá bude naše účast na Tatoo Session Silesia v bývalém kostele sv. Václava, kde zazpíváme v pátek 19.9. v 19:00. Doufáme, že netradiční akce a místo konání s dlouhou historií udělají z vystoupení nevšední zážitek pro nás i pro diváky. O této akci si můžete přečíst na oficiálních stránkách http://www.tattoo-silesia.com/

Letos jsme se také rozhodli zopakovat zpívání pro (nejen) prváky k příležitosti začátku semestru. Opět jsme se spojili s ASPSU, a tak bude naše vystoupení součástí celoodpoledního "seznamovacího" bloku prváků s univerzitou i mimouniverzitním děním. Takže se přijďte podívat 22.9.2014 v 18:00 na dvoranu Masarykovy tř. 37, v případě, že budou padat trakaře, budeme zpívat ve vestibulu, takže přijďte za každého počasí.


Netajíme se tím, že vystoupení má nalákat nové nadějné pěvce - každým rokem odejde skupina absolventů, a tak je třeba nabrat nové posily nejen z řad prváků:) Hned den poté tedy bude 23.9.2014 v 17:30 právě pro nové zájemce "úvodní hodina" před zahájením naší zkoušky na Olbrichově ulici 25, kde se v klidu dozvíte vše nejdůležitější a pokud budete chtít, Vlaďka si vyzkouší Váš rozsah a zařadí Vás do Vám nejvíce odpovídajícího hlasu. Pokud tento začátek propásnete, nic se neděje, můžete přijít na kteroukoli jinou z našich zkoušek, jen to tempo bude již poněkud hektičtější vzhledem k dalším chystaným koncertům (o tom zase jindy). Ale nebojte, máme velmi sympatickou sbormistryni, která neváhá věnovat se nově příchozím individuálně, a také mezi sboristy vládne velká podpora, takže vše potřebné Vás můžeme snadno doučit.

Úterý 30.9.2014 se pak ponese v duchu oficiálního zahájení akademického roku v bývalém kostele sv. Václava, kde je již naše vystoupení skutečnou tradicí.