Sbor přijímá nové členy! Kontaktujte nás na tomto blogu, facebooku nebo přijďte na některou z našich zkoušek, které se konají vždy v úterý v 18:00 v budově Slezské univerzity na Olbrichově ulici 25.

______________________________________________________________________________________________________

Červen 2014

Sezónu ukončíme vystoupením s americkým sborem Rochester Oratorio Society

26. června 2014 v 22:07 Koncerty
Jak se nám blíží faktický konec akademického roku (i když papírově trvá až do konce prázdnin), končí i sborová sezóna - studenti se rozjedou do svých domovů či na brigády, pedagogové si užívají prázdnin, stejně jako většina z absolventů, a tak by se sbor nejspíše ani nesešel v použitelném počtu. Většinou se prostě rozloučíme na poslední zkoušce, letošní rok to však pojmeme ve velkém. Sezónu totiž zakončíme koncertem s kolegy ze zámoří!!!

Ač to možná dle článků na tomto blogu nevypadá, měl za sebou sbor poměrně nabitý rok, po koncertu k zahájení akademického roku jej okamžitě čekal soutěžní výjezd do italského Rimini, odkud si přivezl bronzové pásmo (více zde), následoval výstup v rámci dvacetiletého výročí Rakouské knihovny, a najednou tu byl prosinec a s ním série vánočních koncertů (více zde či zde). Od vystupování jsme si ve zkouškovém odpočali, ale rozhodně ne od pravidelných zkoušek. Začali jsme nacvičovat nové skladby, přičemž první z nich, známou skladbu Adiemus Karla Jenkinse, jsme premiérově zpívali na Reprezentačním plese Slezské univerzity.
Velký koncert následoval v květnu, kdy jsme se vrátili do Linhartov, abychom si zlepšili naši reputaci "sboru marodů" (ti zvědaví nechť kliknou na jeden z odkazů k vánočním koncertům) a zazpívali si na krásném zámeckém nádvoří (více zde).

Nácvik před vystoupením v Linhartovech (foto Ivan Augustin)

Nezapomněli jsme ani na Opavu, v červnu jsme vystoupili při slavnostním vyřazování absolventů univerzity třetího věku a minulý týden v pátek jsme rozezněli Obecní dům v rámci Slezské muzejní noci (více zde).

Slezská muzejní noc - vystoupení v Obecním domě (foto Ivan Augustin)

Jak vidíte, rozhodně jsme nezaháleli. Zde se také patří vyslovit dík panu Ivanu Augustinovi, který byl na témeř všech těchto vystoupeních, vše fotograficky zaznamenal a napsal o nás hned několik článků, na které zde odkazuji, a v neposlední řadě také rozhovor s jednou z našich sopranistek (více zde). Díky němu byl tento akademický rok sbor opravdu vidět - být to na mne, vypadalo by to, že nic neděláme a sedíme za pecí:)

A teď již k tomu plánovanému zakončení, jak jsem předeslala na začátku článku. Komornímu pěveckému sboru Slezské univerzity se totiž dostalo té cti, aby jako host vystoupil na opavském koncertě amerického sboru Rochester Oratorio Society. Ten ve své domovině působí jako velké sborové těleso, které spolupracuje s orchestrem a nebojí se ani nastudování rozsáhlých a opulentních děl těch nejvýznamnějších skladatelů. Na evropské turné sice vyrazilo "pouhých" 49 vybraných členů, což je však stále více než dvojnásobná převaha oproti naší průměrné koncertní sestavě, a jejich repertoár (který si můžete přečíst na oficiálním plakátu) bude rozhodně stát za poslech.


Jistě se bude jednat o neopakovatelný hudební zážitek, k čemuž nemalou měrou přispěje také krásný prostor bývalého kostela sv. Václava. Vstup je zcela zdarma, a tak se neostýchejte, vezměte své přátele a přijďte v úterý 1. července 2014 v 18:00 podpořit nejen nás, ale hlavně naše kolegy, kteří přijedou až zpoza velké louže, aby vám zazpívali a ukázali, co umí.

Budeme se těšit:)