Sbor přijímá nové členy! Kontaktujte nás na tomto blogu, facebooku nebo přijďte na některou z našich zkoušek, které se konají vždy v úterý v 18:00 v budově Slezské univerzity na Olbrichově ulici 25.

______________________________________________________________________________________________________

Prosinec 2013

Pozvánka na vánoční koncerty

8. prosince 2013 v 22:04 Koncerty

Tento semestr máme ve sboru tak napilno, že jsme se ani nestačili rozkoukat a je tu advent. Již tradičně jsme pro Vás nachystali několik vánočních vystoupení a první z nich proběhlo právě dnes. Rok se s rokem sešel a sbor se vrátil na místo činu - do Držovic u Prostějova, kde posledně vystoupil s velkým úspěchem. I letos jsme byli velmi vřele přijati a opět se opakoval mohutný potlesk ve stoje. Naladěna příjemnými vzpomínkami na dnešní zpívání bych Vás chtěla pozvat na nadcházející vystoupení, které se uskuteční převážně v Opavě.

Už toto úterý, 10.12.2013 v 16:00, podtrhneme sváteční atmosféru na Vánočních trzích v Opavě, které se letos konají na Horním náměstí. Kromě oblíbeného punče se tedy můžete se těšit také na tradiční koledy, i ty méně známé, zazní i vánoční písně z jiných zemí.

Obdobný repertoár předneseme v sobotu 14.12.2013 od 17:00 v malebném renesančním zámku v Linhartovech u Krnova. Více informací naleznete na http://www.zameklinhartovy.cz/node/176

Nezapomeneme ani na naši Almu mater, Slezskou univerzitu, a již tradiční vystoupení ve vánočním čase - "Zpívání na schodech". Studenti a zaměstnanci Slezské univerzity si nás budou moci poslechnout v zápočtovém týdnu, konkrétně ve středu 18.12.2013 v 13:00 na již zavedeném místě - v druhém patře na schodišti budovy na Masarykově třídě 37.

Ve čtvrtek 19.12.2013 od 17:00 se uskuteční poslední, tentokrát benefiční koncert s názvem "Nesem Vám koledu", a to v překrásném prostředí kostela sv. Vojtěcha na Dolním náměstí v Opavě, kde vystoupíme spolu s dětským sborem Studánka ze základní školy Mařádkova v Opavě. Můžete se tedy nejen naladit na nadcházející svátky, ale i trochu pomoci, neboť výtěžek bude předán dětskému oddělení Slezské nemocnice.

Přijďte tedy na některý z našich koncertů, zapomeňte na chvíli na předvánoční shon a zaposlouchejte se do hudby, která neodmyslitelně patří k těmto svátkům. A pokud Vám nezbyde čas, přejeme Vám alespoň touto formou pěkné a klidně prožité Vánoce a vše nejlepší do nového roku.