Sbor přijímá nové členy! Kontaktujte nás na tomto blogu, facebooku nebo přijďte na některou z našich zkoušek, které se konají vždy v úterý v 18:00 v budově Slezské univerzity na Olbrichově ulici 25.

______________________________________________________________________________________________________

Září 2013

Tak nám začíná další akademický rok....

16. září 2013 v 9:03 Aktuálně

Po dlouhé době se vracíme s novinkami ze sborového dění - ne, že by se od února nic nedělo - právě naopak, dělo se toho tolik, že ani nebyl čas vše zaznamenat (k čemuž se přidaly pracovní a státnicové povinnosti autorek blogu - mimochodem při této příležitosti mezi námi vítám nového spoluautora, který se notnou měrou podílel na tomto článkuUsmívající se).

Vzhledem k tomu, že již loni jsme věděli, že nás s největší pravděpodobností čeká velká sborová soutěž, věnovali jsme poslední tři měsíce školního roku pilnému nácviku nových skladeb a důslednému procvičování těch, které se nám již v minulých letech dostaly více či méně pod kůži. Samozřejmě jsme nezůstali jen "doma za pecí", ale dále jsem se věnovali veřejným vystoupením.
V rámci plnění našich univerzitních povinností reprezentativního tělesa jsme 2. 5. vystoupili v Karviné na zahájení výstavy děkana filozoficko-přírodovědecké fakulty a zároveň vášnivého fotografa v jedné osobě, pana prof. Zdeňka Stuchlíka.
Dále jsme si zazpívali na opavském majálesu v galerii Gottfrei a posléze si 2. 6. vystřihli koncert s naším oblíbeným spřáteleným sborem Bernardini Břidličná (nutno dodat, že naše vztahy byly tímto utuženy na věčné časy a nikdy jinak - jak jinak). Ostatně, vše jste si mohli přečíst na stránkách univerzitních novin: http://inoviny.slu.cz/index.php/udalosti/756-komorni-pevecky-sbor-o-prazdninach-nezahali-rad-by-reprezentoval-univerzitu-na-mezinarodni-soutezi-v-italii

Ke konci akademického roku pak přišla ta dlouho avizovaná a námi všemi očekávaná "bomba". Zájezd bude! A to do italského Rimini, kde se na konci září koná mezinárodní soutěž pěveckých sborů (doufejme, že úspěch bude minimálně stejný, jako italském "turné" téměř před deseti lety, o kterém si můžete přečíst zde: http://inoviny.slu.cz/index.php/kronika/793-pred-deseti-lety-hostil-nas-sbor-pevce-z-manziany-tvurci-spoluprace-s-nim-vyvrcholila-uspechem-italskeho-turne

A tak nyní, když uplynuly prázdniny, jsme se opět vrhli do víru sborového života. Zkoušet jsme výjimečně začali na začátku září, protože ať jsme dělali v květnu a červnu vše, co naše hrdla mohla, zjevně to bylo naší sbormistryni Vlaďce pořád málo (nemůžeme přeci na světovém kolbišti udělat ostudu, že ano), tudíž jsme si hned druhý zářijový víkend udělali takové malé soustředění na chatě Unigeo v Horní Bečvě. Práce to byla klopotná a tvrdá, hned po ránu rozcvička pod vedením našeho vrcholového sportovce Martina...... potom celodenní zpívání (až hluboko do večera, všimněte si tmy za okny na ilustračním fotu)...

... a ke konci večera i trochu té zábavy, abychom udrželi dobré mysli a zapomněli na zítřejší opětovnou rozcvičkuUsmívající se.

Oproti veškerým očekáváním jsme ale nakonec přežili všichni a nyní se věnujeme vytrvalému udržování a vylepšování toho, co jsme se tam naučili. Vyjíždíme už příští středu a nervozita sice ještě zdaleka naplno nepracuje, ale nám přeci jen zdálky poťukává na dveře.
A protože co by to bylo za zkoušení bez pořádné generálky, tak bychom rádi požádali o pomoc vás všechny, co tenhle článek čtete. Vystoupíme totiž se svým soutěžním programem 24. 9. na dvorku budovy na Masarykově třídě k příležitosti zahájení akademického dne. A čím víc vás tam bude, tím spíš zjistíme, zda máme šanci obstát se ctí či pouze na krátkou kariéru živých pohyblivých terčůUsmívající se. Plakátek celé akce přikládáme níže....A kdo ví, pokud bychom se vám líbili a pokud sami rádi zpíváte, tak nás můžete navštívit na naší zkušebně na Olbrichově třídě. Novým členům se meze nekladou, přivítáme každého s otevřenou náručí. A žádný strach, nemusíte být nutně nový Pavarotti či Magdalena Kožená, všichni jsme jen amatéři a žádné vstupní zkoušky se nedělají. Nanejvýš si vás později večer v Jamu trošku proklepneme. Jako například co pijete a tak. Ale hlavně s mírou! Těšíme se na vás.