Sbor přijímá nové členy! Kontaktujte nás na tomto blogu, facebooku nebo přijďte na některou z našich zkoušek, které se konají vždy v úterý v 18:00 v budově Slezské univerzity na Olbrichově ulici 25.

______________________________________________________________________________________________________

Sbor vystoupil v Deštném na podporu místního kostelíka

6. listopadu 2012 v 13:40 |  Koncerty
Je to už nějaký ten týden, co Komorní pěvecký sbor Slezské univerzity vystoupil v Deštném (pro ty, co mají rádi přesné údaje, zazpívali jsme si tam v neděli 21. října). Tamní kostelík Navštívení Panny Marie patří díky svému zachování středověkého rázu mezi unikáty na Opavsku, bohužel tato stavba byla dlouho opomíjena, což se projevilo i na jejím špatném stavu. To se nyní pokouší změnit Sdružení za Opavu, které se o kostelík v současnosti stará. Jednou z aktivit je také pořádání benefičních koncertů, které přispívají jak ke kulturnímu oživení farnosti, tak k drobným finančním darům pro kostel ze strany návštěvníků.

Jsme moc rádi, že jsme byli přizváni na jeden z těchto koncertů a mohli jsme svým zpěvem malinko přispět k záchraně této krásné stavby.

O kostelíku a jeho osudu si můžete více přečíst na stránkách sdružení http://www.zaopavu.cz/view.php?cisloclanku=2011020003

Přidávám prá fotek z koncertu, které pro nás nafotil náš hostující bubeník Kamil Vašinka.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama