Sbor přijímá nové členy! Kontaktujte nás na tomto blogu, facebooku nebo přijďte na některou z našich zkoušek, které se konají vždy v úterý v 18:00 v budově Slezské univerzity na Olbrichově ulici 25.

______________________________________________________________________________________________________

Červen 2012

Koncerty minulé a budoucí

13. června 2012 v 21:32 Koncerty
Po dlouhé době je čas na menší aktualizaci. :-) Sbor minulý měsíc (18.5.) vystupoval v rámci Muzejní noci v severomoravském Příboře. Naše vystoupení se odehrálo na počest stoletého výročí místního muzea a pamětní síně Sigmunda Freuda. Zpívali jsme přímo ve velkém muzejním sále. Kromě nás bylo možno shlédnout například loutkové divadlo, zažít netradiční prohlídku expozic či vidět některé archivní snímky z muzejního archivu. Akce se povedla a měla moc příjemnou atmosféru.

Tento měsíc nás čekají již zanedlouho další dvě vystoupení na oficiálních akcích. Nejprve sbor 18. června vyrazí do Polského Opolí, kde se na univerzitním Collegium maius bude konat slavnostní akt pojmenování jedné z městských ulic po nedávno zemřelém prezidentu Václavu Havlovi. Kromě našeho tělesa vystoupí též pěvecký sbor university v Opolí. Jakožto součást české reprezentace jsme z našeho repertoáru vybrali lidové písně.

Hned den na to nás čekají "pěvecké povinnosti" na půdě domácí. 19. 6. totiž Slezská univerzita pořádá Slavnostní vyřazení svých absolventů z university třetího věku (U3V), u kteréž příležitosti nesmíme chybět. Předání osvědčení je nejen vážnou záležitostí, na programu tedy nebude chybět hravá skladba Matona mia cara a po čase si opět zazpíváme africký spirituál Siyahamba s báječným bubenickým doprovodem Ivety Sukupové.

Těšíme se na slyšenou!


(Obrázek převzat z http://www.slu.cz/slu/cz)