Sbor přijímá nové členy! Kontaktujte nás na tomto blogu, facebooku nebo přijďte na některou z našich zkoušek, které se konají vždy v úterý v 18:00 v budově Slezské univerzity na Olbrichově ulici 25.

______________________________________________________________________________________________________

Vánoční písně

21. prosince 2011 v 23:15 |  Repertoár
Vánoce se kvapem blíží, a tak jsem si řekla, že pro tentokráte se porozhlédnu na youtube a vyberu nějaké pěkné vánoční písně k poslechu a možná i jako inspiraci na repertoár na příští rok:)

Poznámka autora: videa v tomto článku se přehazují dle mne neznámého matematického klíče, občas některá úplně zmizí, pokud se vám to tak stane, doporučuji aktualizovat pomocí kliknutí myší na záhlaví blogu (SLEZSKÁ UNIVERZITA ZPÍVÁ) než se videa nevrátí do správné pozice.

Jako první z nich je krásná Oh holy night. Nevím jak bude působit na vás, ale na mne vždy při poslechu téhle vánoční písně dýchne určitá vznešenost...


Pak jsem si řekla, že vás určitě nesmím ochudit o ukrajinskou koledu Schedryk - a jelikož jsem našla její jinou verzi, která mne rovněž velmi zaujala, rozhodla jsem se, že abych zde neměla dva Schedryky, raději zde umístím anglickou verzi Carol the Bells, kterou mnozí budete znát z filmu Sám doma.


A tohle jsem našla, když jsem hledala Schedryka...(docela si umím představit, že by se obě verze Schedryka daly zpívat hned po sobě:)Po barevném a řízném ukrajinském folklóru trocha deprese -hymnus What child is this napsal jeho autor William Chatterton Dix jako jeden z mnoha dalších v době, kdy byl vážně nemocen. I když nápěv na Greensleeves je pozdější, tato verze skutečně evokuje jakousi melancholii a smutek, který se snad ani k Vánocům nehodí.


A abychom nekončili úplně smutně, tak tady dávám jeden bonus pro naší Vlaďku...já vím, že to není sbor, ale vánoční koleda to je. A ten dirigent!!!:)

Snad omluvíte, že článek je v předvánočním shonu takový průletový:) Ale snad se vám nějaká píseň zalíbí. Přeji všem pěkné Vánoce a pokud nebudete o štědrém dni jíst, třeba uvidíte létajícího sněhuláka:)


Existuje i sborová úprava, nicméně ta nemá tak pěkné video:) To pochází z kreslené pohádky Snowman, kde se píseň objevila. ( aranže pro sbor a piano je třeba zde - http://www.youtube.com/watch?v=WLjwa96t01g&feature=related , ale já si stejně myslím, že bez orchestru to není ono:) )

V anketě pod článkem můžete dát hlas písni, která vás zaujala nejvíc. Pokud máte sami nějakou oblíbenou vánoční píseň nebo koledu, stačí poslat odkaz v komentářích:)

Pěkné svátky všem!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Která z vánočních písní se vám líbí nejvíce?

Oh, Holy Night 27.3% (3)
Carol the Bells 18.2% (2)
Schedryk 9.1% (1)
What Child Is This 9.1% (1)
Walking in the Air 36.4% (4)

Komentáře

1 Anička | 22. prosince 2011 v 11:24 | Reagovat

U mě je to jasné, já mám koledu "Walking in the Air" ráda už docela dlouho. Ale děkuji mnohokrát, že byla zařazena do výběru.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama