Sbor přijímá nové členy! Kontaktujte nás na tomto blogu, facebooku nebo přijďte na některou z našich zkoušek, které se konají vždy v úterý v 18:00 v budově Slezské univerzity na Olbrichově ulici 25.

______________________________________________________________________________________________________

Prosinec 2011

Ohlédnutí za rokem 2011, část II

30. prosince 2011 v 12:20 Letopisy
Pokračování včerejšího článku Ohlédnutí za rokem 2011, část I


Září 2011

Ještě ani nezačal semestr a my už měli napilno, první zkouška proběhla hned první zářijové úterý a víkend na to jsme strávili v Beskydech - ne však kocháním se nad místními krásami, ale ryze pracovně. Připojil se k nám i pan dirigent Snítil ze Slezského divadla, aby se na dělených zkouškách ujal mužské části sboru. A tak se chatou nesly tóny hymnu Stabat Mater Speciosa a v čase odpočinku pak lidové písně, neboť odjezd do Barcelony se neodvratně blížil. Někteří sboristé se ukázali jako neúnavní pěvci ještě hluboko po půlnoci, o to žalostnější ale pak byly naše ranní výkony:).

19. 9. jsme nasedli na autobus směr Barcelona. O tom, jak jsme se tam měli, se nebudu dlouho rozepisovat, neboť si vše můžete přečíst v samostatných článcích:


Sluší se ovšem uvést, že jsme se nevrátili s prázdnou - Vlaďčino úsilí i naše snaha - nic z toho nepřišlo nazmar a sbor se vrátil s oceněním nejvyšším - zlatým pásmem.Ohlédnutí za rokem 2011, část I

29. prosince 2011 v 14:59 Letopisy

Jak už to tak bývá, konec roku se vždy stává dobou bilancování. Na tomto blogu nechceme zůstat pozadu ve všeobecném trendu, a tak se s námi v tomto článku můžete podívat, jak probíhal rok 2011 optikou Komorního pěveckého sboru Slezské univerzity.

Leden 2011

Zkouškové období začíná nejen studentům, ale také sboristům. Přestože účast na zkouškách bývá v této době vždy menší, jelikož mnozí sboristé by museli kvůli jedné dvouhodinové zkoušce přejet půl republiky, je tento "oddechový" čas velmi důležitý, neboť právě tehdy se často začínají zkoušet nové skladby, které pak sbor zařazuje do svého repertoáru. To, jak se ukázalo později, mělo pro nadcházející rok 2011 platit dvakrát větší měrou, neboť nás čekaly věci neočekávané...
První zkouška sboru proběhla 11. 1. 2011 v obvyklém čase 18:00 a na obvyklém místě - ve zkušebně sboru na Olbrichově ulici.

Únor 2011

Tento měsíc byl pro další činnost sboru zlomovým - nejprve jsme se dozvěděli o nabídce spolupráce se Slezským divadlem na nastudování velkého díla Franze Liszta - Oratoria Christus (tehdy jsme si ještě mysleli, že budeme muset nacvičit naráz všechny části, které dohromady trvají přes tři hodiny a part sboru je hodinový).

O týden později nás Petr informoval, že by sbor mohl vyjet na mezinárodní soutěž Europe and it's songs do Barcelony - pokud tedy bude dostatečná účast. Zatímco u Lisztova oratoria jsme byly poněkud rezervovaní, jelikož nastudování hodinového partu se nám zdálo nemožné, tuto nabídku přijal sbor s okamžitým nadšením - i když si všichni uvědomovali, že čistě lidové písně nejsou zrovna základem našeho repertoáru, ale to hodlala Vlaďka brzy změnit.

Vánoční písně

21. prosince 2011 v 23:15 Repertoár
Vánoce se kvapem blíží, a tak jsem si řekla, že pro tentokráte se porozhlédnu na youtube a vyberu nějaké pěkné vánoční písně k poslechu a možná i jako inspiraci na repertoár na příští rok:)

Poznámka autora: videa v tomto článku se přehazují dle mne neznámého matematického klíče, občas některá úplně zmizí, pokud se vám to tak stane, doporučuji aktualizovat pomocí kliknutí myší na záhlaví blogu (SLEZSKÁ UNIVERZITA ZPÍVÁ) než se videa nevrátí do správné pozice.

Jako první z nich je krásná Oh holy night. Nevím jak bude působit na vás, ale na mne vždy při poslechu téhle vánoční písně dýchne určitá vznešenost...