Sbor přijímá nové členy! Kontaktujte nás na tomto blogu, facebooku nebo přijďte na některou z našich zkoušek, které se konají vždy v úterý v 18:00 v budově Slezské univerzity na Olbrichově ulici 25.

______________________________________________________________________________________________________

OOO aneb Opět o Oratoriu

13. listopadu 2011 v 14:22 |  Koncerty
V pátek proběhl druhý koncert oratoria v kostele sv. Mikuláše v Ludgeřovicích. I když si myslím, že takovou atmosféru, jaká byla ve sv. Václavu, již nikde nezažijem (ano, přiznávám, že jsem milovníkem obitých památek a oprýskaných fresek), přesto přineslo toto vystoupení v prostředí malovaného novogotického kostela opět něco nového. Tentokráte se totiž sborový výstup natolik povedl, že jsme si vysloužili neočekávaný potlesk publika v celém kostele a i na panu dirigentovi bylo vidět, že je s námi spokojen, neboť vyslal směrem ke sboru symbolický polibek:)


Po sborové části jsme se ještě s Vlaďkou a Míšou vydaly do kostela, abychom si zbytek oratoria užily alespoň na chvíli z pohledu diváka. Škoda, že se musíme vždy na konci vytratit kvůli děkovačce, neboť závěr celé vánoční části je opravdu nádherný. Ostatně, o jeho verzi na youtube vás rozhodně neochudím.

Nicméně, stále ještě máte možnost poslechnout si oratorium živě a věřte, že je to zážitek, i když zrovna vážné hudbě příliš neholdujete. Alespoň dle ohlasů mnohých kamarádů a rodinných příslušníků, kteří přišli ze zvědavosti a nakonec byli naprosto unešení.

Poslední dva koncerty proběhnou za měsíc. Určitě přijďte, neboť těžko říci, kdy budete mít možnost oratorium na živo opět slyšet. Budeme se těšit v tyto termíny:

8. prosince 2011 v 17 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Bruntálu
9. prosince 2011 v 17 hodin v kostele sv. Bartoloměje v Kravařích

A nyní slíbený závěr vánoční části - Pochod tří králů (doporučuji dát hlasitěji, neboť celé oratorium je na youtube z nějakého neznámého důvodu nahráno velmi potichu:).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama