Sbor přijímá nové členy! Kontaktujte nás na tomto blogu, facebooku nebo přijďte na některou z našich zkoušek, které se konají vždy v úterý v 18:00 v budově Slezské univerzity na Olbrichově ulici 25.

______________________________________________________________________________________________________

Říjen 2011

Pozvánka na Lisztovo oratorium

31. října 2011 v 17:27 Koncerty
Pomalu a jistě se nám blíží premiéra vánoční části Lisztova oratoria Christus, které jsme nastudovali spolu se sborem a orchestrem Slezského divadla pod vedením pana dirigenta Snítila. Pokud si nechcete nechat ujít tento hudební kus (více se o něm můžete dozvědět v minulém článku), který se navíc nepříliš často provádí, máte hned několik možností.

Premiéra proběhne již tuto neděli v kostele sv. Václava v Opavě v 16:00, pokud vám to nevyjde, nezoufejte, můžete přijít ještě do Ludgeřovic, Bruntálu a nebo Kravař (viz celý článek).


Divadelní zkouška

22. října 2011 v 23:32 | Levá ruka a noha Sbormistrova |  Aktuálně
Posunuli jsme se do další etapy našeho Lisztovského (naštěstí ne Sysifovského) snažení - ve čtvrtek totiž proběhla první zkouška s divadelním sborem v jejich domovské zkušebně. Zkouška byla očekávaná i obávaná, neb jsme si nebyli jistí, jak budeme znít po boku profesionálů. Nicméně, jak o přestávce prohlásil Petr: "Nevyhodili nás, je to dobré!"

Europe and it´s Songs, 19.-26.9. 2011, Barcelona, Španělsko. Část 1.

20. října 2011 v 21:13 | Jednooká kronikářka |  Letopisy

TAM A ZASE ZPÁTKY

Jak jste se dozvěděli z předchozího článku, Komorní sbor Slezské univerzity se vydal na mezinárodní festival Europe and it´s Songs, Internacional Folksong Choir Festival, který probíhal 20.-24. září tohoto roku v Barceloně. Výprava to sice byla ryze "pracovní," nicméně ani tak jsme nebyli oproštěni různých radostí, kterých je náruč hlavního města Katalánska plná.
Nejdříve jsme se ale museli do Barcelony nějak dopravit. Aby to bylo zábavnější, byl zvolen autobus. Neopakovatelná atmosféra družného veselí, kolotoč občerstvení všeho druhu, drncání a hučení kol po asfaltu, noční tuleníčko - tomu jsme nemohli odolat.


Cesta trvala dvacet sedm hodin. Čas jsme si krom výše zmíněných činností krátili vědomostní hrou Česko (s úspěchem jsme ji doplnili souborem vlastních záludností) a hlavně zpěvem (nemoc z povolání). Největším úspěchem nám byl potlesk náhodných lidí na kterémsi odpočívadle, kde jsme přesně podle plánu pilovali soutěžní program, který mimochodem obsahoval takové nesmrtelné pecky našeho ansámblu, jako Prší prší, Irish Blessing (se šarmantním lamačem srdcí porotkyň jakožto sólistou), Za naším huménkem, Tolita toten, Ty Ukvalsky kosteličku (z regionálně nejbližšího Lašska) a nakonec vyčerpávající Ó lásko, lásko.

Aktuální rozpis zkoušek - F. Liszt

18. října 2011 v 16:25 | Levá ruka Sbormistrova |  Interna
Ahoj,

první dvě zkoušky v divadle jsou zásadní, ostatní též velmi významné!!! Kdo se nebude účastnit, nechť počítá s tím, že nebude moci vystupovat.

Plán dalších zkoušek na F. Liszta je následující:

20. 10 v 18:00, společná zkouška s divadelním sborem v divadle
25. 10 v 18:00, společná zkouška s divadelním sborem v divadle
3. 11. v 18:00, společná zkouška s divadelním sborem v divadle
4. 11. v 11:00, společná zkouška s divadelním sborem a s orchestrem v divadle
5. 11. v 10:00, generální zkouška v býv. kostele sv. Václava

Tolik tedy rozpis všeho, co nás čeká kolem Liszta. Zároveň posílám termíny a místa koncertů:

6. 11. v 16:00, sv. Václav v Opavě
11: 11. v 17:00, farní kostel v Ludgeřovících
8. 12. v 17:00, farní kostel v Bruntále
9. 12. v 17:00, farní kostel v Kravařích

Za podrobný rozpis termínů díky Petrovi V. Omluvenky v nevyhnutelných případech posílejte Vlaďce nebo Petrovi.


EDIT K 21.10.

Pro jedince, co doma nevedou stolní kalendář, mi Hynek poslal odkaz na toto:

Komorní sbor získal zlatou medaili v Barceloně!!!

13. října 2011 v 17:07 Aktuálně
 Vlaďka a plod jejího a našeho snažení v Barceloně:)

Už tomu bude tři týdny, co náš sbor pod vedením Vladimíry Vašinkové získal zlatou medaili na XIII. ročníku soutěže sborové interpretace lidových písní "Europe and it's songs". Psaly o tom i místní noviny - http://opavsky.denik.cz/zpravy_region/univerzitni-sbor-se-vratil-z-barcelony-pozlaceny.html - i když nutno podotknout, že poněkud zkresleně. A jelikož je to pro nás velká sláva, to by bylo, kdybychom se s tímto oceněním nepochlubili i zde na blogu.

Po loňském stříbrném pásmu z polského Rybniku je tak medaile z Barcelony naším dalším úspěchem a ještě k tomu zlatým! Ale je to taky závazek - laťku jsme si teď nastavili hodně vysoko:)
Osoba, která si zaslouží díky největší, je právě Vlaďka, neboť její píle a trpělivost nás dovedla tak daleko. Snad nebude vadit, když jí za sbor takto veřejně poděkuji.

PřekvapenýPřekvapenýPřekvapenýPřekvapenýPřekvapenýPřekvapenýPřekvapenýPřekvapenýPřekvapenýPřekvapenýPřekvapený
PřekvapenýPřekvapenýPřekvapenýPřekvapenýPřekvapenýPřekvapenýPřekvapenýPřekvapenýPřekvapenýPřekvapenýPřekvapenýPřekvapený:*
"MOC DĚKUJEME ZA VŠECHNO, VLAĎKO !!"

A do budoucna si přejme, ať tu laťku už nikdy neshodíme.

Report ze Španěl chystá Pavla, tak si s ní v dohledné době budeme moci připomenout a porovnat své dojmy. A vy, co jste s námi v Barceloně a okolí nebyli, alespoň zjistíte, co jsme zažili a jak jsme se tam měli. A že je o čem vyprávět:)

Článek do univerzitních novin chystá i náš vrchní meteoorolog a tvůrce navýsost zapeklitých a ještě zapeklitějších otázek ze světa filozofie - Jirka Sedláček. Tímto apeluji na sboristy - pokud máte nějaký pěkný zážitek z Barcelony, napiště našemu vrchnímu meteoorologovi, možná vám za odměnu vykouzlí pěkné počasí, tak jako ve Španělsku....

Prozatím jen fotka sboru pod španělským nebem, zbytek bude následovat v dalších dnech.


* toto je grafické znázornění Komorního pěveckého sboru Slezské univerzity - neříkejte, že nevidíte tu podobu:)

Seznam interpretovaných písní

11. října 2011 v 10:12 Repertoár
Seznam písní v tomto článku není vyčerpávající, odráží spíše aktuální repertoár sboru. V dalších příspěvcích k repertoáru bychom rádi přiblížili některé zajímavé skladby, či odkázali na jejich povedené interpretace. Pro nahlédnutí do seznamu rozkliknětě celý článek:)

Chceme být aktuální a chceme být vidět:)

10. října 2011 v 10:23 Aktuálně
Tak by se dala shrnout odpověď na otázku, proč vznikl tento blog. A kdo jsme? Členové Komorního pěveckého sboru Slezské univerzity v Opavě, o jehož existenci si mnozí studenti šeptají zkazky na chodbách, nicméně málokdo věří, že skutečně existuje:)

Proto jsme zde, abychom poodhalili závoj tajemství, jež nás obestírá, a také abychom vás informovali o veškerém aktuálním dění ve sboru. Doufáme, že se vám naše osvětová činnost bude líbit. Nechceme nijak konkurovat oficiálním stránkám sboru, naopak, chceme s nimi mírumilovně koexistovat jako jejich zábavnější alternativa:)

V neposlední řadě bych chtěla poděkovat Pavle, z jejíž hlavy pochází název tohoto blogu.

Zpěvu zdar!